Wyszarpać upragniony awans! Czyli mecz o wszystko ze Startem Soborzyce!

Każdy kibic Orlika Blachownia niecierpliwie wyczekiwał tego dnia. W niedzielę 11 maja o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Sportowej w Blachowni zatrzyma się czas. Rozpocznie się gra o wielką stawkę. Mecz pomiędzy dwiema drużynami bezpośrednio walczącymi o awans do A-Klasy. Krótko mówiąc, będzie to mecz o wszystko.

Drużyna Startu Soborzyce przegrała w tym sezonie jedno spotkanie. Mianowicie starcie z Rzekami Wielkimi w stosunku 1:2. Z Rzekami, które w minioną niedzielę uległy Orlikom 1:4. Teoretycznie można uznać ten fakt za niezwykle optymistyczny, ale praktycznie mecze takie jak ten, zawsze rządzą się swoimi prawami.

Przyjrzyjmy się faktom. Soborzyce zrobiły Orlikowi wielką przysługę tracąc punkty z Metalem, gdyż pozwoliły się zbliżyć do siebie na odległość możliwą do sforsowania w ciągu zaledwie jednego meczu. Co prawda Blachownia już jest na drugim miejscu, jednakże trzeba wziąć pod uwagę fakt, że wciąż oczekujemy na werdykt z Dąbrowy Zielonej, gdzie mecz nie skończył się z przyczyn nie mających nic wspólnego z grą w piłkę nożną. Niewykluczone jest, że Soborzyce dostaną trzy punkty bez walki z powodu zbyt wrogo nastawionych kibiców gospodarzy tamtego meczu. Przy takim założeniu Orlik traci do Startu dwa punkty. Punkty, które trzeba odrobić koniecznie już jutro. Jeżeli nam się to nie uda, A-klasa bardzo się oddali, jednak w przeciwnym wypadku, w przypadku naszego zwycięstwa, tegoroczny awans będzie już naprawdę bardzo, ale to bardzo blisko…

Sprawa jest więc prosta. Wszystkie osoby kibicujące Orlikowi, ale nie tylko zapraszamy jutro na godzinę 17:00 na stadion przy ul. Sportowej w Blachowni. To idealna pora na spacer, więc bierzmy znajomych i chodźmy oglądać prawdopodobnie najważniejszy dotychczasowy mecz Orlika w sezonie 2013/2014.

Zapraszamy!