Pewne zwycięstwo w cieniu przykrej kontuzji...

W minioną niedzielę Orlik Blachownia pewnie pokonał na wyjeździe Metal Rzeki Wielkie 4:1. Do zwycięstwa najbardziej przyczynili się Przemysław Majczyna – zdobywca hat-tricka, oraz Tomasz Szymczyk, który zdobył jedną bramkę.

Mecz zaczął się niezwykle spokojnie, Orlik zdecydowanie dłużej utrzymywał się przy piłce, a gospodarze liczyli głównie na kontry. W końcu po jednej składnej akcji z lewej strony zszedł do środka Majczyna i silnym uderzeniem prawą nogą po długim słupku pokonał bramkarza Metalu. W drużynie gości zapanowała radość. Nic wielkiego, nic specjalnego, nic specjalnie ciekawego i właśnie wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa nie rozpoczęła się dla nas zbyt ciekawie. Po głupiej stracie piłki w środku pola bramkę na wagę remisu strzelili goście. W ten sposób Orlik po raz kolejny w tym sezonie utracił prowadzenie i musiał walczyć o zwycięstwo. W tym momencie zaczęła się uwydatniać przewaga gości uwarunkowana przygotowaniem fizycznym do rundy wiosennej. Piłkarze z Blachowni przycisnęli gospodarzy „do ściany” i w ten sposób zdobyli jeszcze trzy bramki, z czego jedną z rzutu karnego.

Wszystko wskazuje na to, że przed meczem, być może decydującym o awansie, z naszym bezpośrednim rywalem w walce o A-klasę – Startem Soborzyce, Orlik jest w bardzo dobrej dyspozycji i będzie się liczyć do samego końca.

Niestety mecz z Metalem obfitował również w przykre zdarzenie. Zaraz po przerwie zszedł z boiska nasz klubowy kolega Adrian Rakus, po którego przyjechała karetka. Diagnoza mówi, że Adrian wyszedł na mecz z zapaleniem płuc i opłucnej, oraz że miał dużo szczęścia, gdyż trenerzy w porę zauważyli, że coś jest nie w porządku. Śmiało można więc powiedzieć, że prawdopodobnie do końca sezonu pomarańczowi stracili swoje lewe płuco… Oczywiście „Raksiemu” życzymy zdrowia oraz tego, by mecz z Metalem był jego ostatnim w B-klasie i by na boisko wrócił już w klasie wyższej.