Zdobyć prymat w Blachowni!

Stało się! Wielkie derby Blachowni stały się faktem. Już jutro o godzinie 17:00 na Stadionie im. Orłów Górskiego w Blachowni rozegrany zostanie mecz pomiędzy Pogonią i Orlikiem, dwiema drużynami z naszego miasta. Pomarańczowi wystąpią w tej rundzie w roli gości, co oczywiście w takim meczu nie ma to żadnego znaczenia, gdyż i tak będą grali przed własną publicznością.

Z całą pewnością będzie to mecz inny niż pozostałe. Atmosfera już udziela się zarówno kibicom jak i zawodnikom. Warto dodać, że frekwencja treningowa była w tym tygodniu naprawdę wysoka i to w obu zespołach, które niejednokrotnie trenowały nie tyle w tym samym czasie, co nawet na jednym boisku.

Warto odnotować jeden istotny fakt. W końcu, po bardzo nieprzyjemnej kontuzji, wraca do kadry nasz znakomity prawy obrońca Piotr Lamik, który dzisiaj najprawdopodobniej zajmie już miejsce na ławce rezerwowych. Kiedy Piotrek wróci do formy z zeszłego sezonu, będzie bardzo dużym wzmocnieniem kadry Jerzego Lankamera.

Nie zamierzam się rozpisywać na temat tego spotkania. Wszystko i tak zweryfikuje boisko. Tak więc w imieniu klubu, zawodników i trenerów serdecznie zapraszam na jutrzejsze spotkanie. Niech stadion stanie się pomarańczowy! Szaliki, czapki, wszystko co w klubowych barwach mile widziane!

Jedno jest pewne. Będzie gorąco…

Pogoń Blachownia – Orlik Blachownia
Sobota, godzina 17:00
Stadion im. Orłów Górskiego przy ul. Sportowej w Blachowni.