Wyniki 15. kolejki B-Klasy.

Z czystym sumieniem można uznać minioną kolejkę za niezwykle udaną! I nie tylko dlatego, że Pomarańczowi wygrali ze Świtem Borowno 1:0, ale dlatego, że pozostałe mecze ułożyły się dla nas na tyle korzystnie, że zbliżyliśmy się do drugiego miejsca na odległość zaledwie dwóch punktów! Ale po kolei.

Meczem z serii tych kompletnie nas nie interesujących, można uznać spotkanie Białej Gwiazdy Krasice z Błękitnymi Libidza. Zwycięstwo gospodarzy po wyrównanym meczu 3:2, pozwoliło im opuścić ostatnie miejsce w tabeli, na które, swoją drogą, spadła drużyna pokonana w minioną niedzielę przez zespół Orlika.

Płomień Lgota Mała - Dąbrowianka Dąbrowa Zielona to kolejne spotkanie, które nie ma w obecnym momencie zbyt dużego wpływu na układ sił w tej "silniejszej" części tabeli. Remis 2:2 zapewne nie uszczęśliwił żadnej z drużyn.

Sparta Nowa Wieś pokonała u siebie Iskrę Mokrzesz 2:0. Iskrę, która ewidentnie od początku rundy wiosennej tkwi w kryzysie, którego nie potrafi zażegnać. Można powiedzieć, że w obecnym momencie Iskra całkowicie przestała się liczyć w walce o awans. Nowa Wieś awansuje natomiast na miejsce piąte w tabeli, spychając Mokrzesz pozycję niżej.

W końcu najważniejszy dla nas mecz, w którym to Metal Rzeki Wielkie pokonał w wyjazdowym meczu Start Soborzyce 2:1! Ten rezultat pozwolił awansować Metalowi na czwarte miejsce w tabeli, Orlikowi natomiast, zbliżyć się do pokonanych Soborzyc, czyli notabene drugiego miejsca w tabeli, na zaledwie dwa punkty.

Miejmy nadzieję, że tak bliski kontakt Orlika z Soborzycami rozproszy drużynę Startu i doczekamy się kolejnych strat punktów przez tą ekipę. Jednocześnie nie można zapominać, że jeżeli chcemy awansować, należy nadal wygrywać. Wygrywać najlepiej wszystko.

Następna kolejka zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem drużyna Orlika jedzie właśnie do Rzek Wielkich, gdzie będzie chciała pokonać Metal i podtrzymać passę kompletu zwycięstw w rundzie wiosennej. Oby tak było.