No to zaczynamy! Czyli otwarcie sezonu 2014/2015!

Wymarzona A-Klasa. Emocje z rundy wiosennej poprzedniego sezonu już opadły. Orlik dokonał rzeczy wielkiej i wyrwał się z B-Klasy do wyższej ligi. To co działo się jeszcze dwa-trzy miesiące temu nie jest już w tym momencie w ogóle istotne. Nowy sezon, nowe priorytety, nowi przeciwnicy. Moi drodzy, sezon 2014/2015 uważam za otwarty!

Na początku przyjrzyjmy się sytuacji kadrowej Orlika przed pierwszym oficjalnym, dzisiejszym meczem Pucharu Polski, o którym przeczytacie za chwilę. Pewne jest, że na początku sezonu nie będziemy w ogóle oglądać trzech piłkarzy pierwszego składu z zeszłego sezonu. Konrad Pasieka, Piotr Jelonek i Piotr Lamik, bo o nich mowa przegapili praktycznie cały okres przygotowawczy. Pasieka i Jelonek z powodów zawodowych, Lamik z powodu niezaleczonej jeszcze kontuzji z zeszłego sezonu. Nie jest to jednak całkowity powód do niepokoju, ponieważ pojawiły się też wzmocnienia, a właściwie w większości przypadków - powroty. W końcu po kontuzji do gry wrócił Wojtek Turek, Adrian Rakus i Adrian Szymański. Ten ostatni miał szczególnie długą przerwę spowodowaną poważną kontuzją, jednak wszystko jest już w porządku i Adrian w końcu zaczął rywalizować z kolegami o miejsce w składzie. Cały okres przygotowawczy przepracowali Mateusz Lisek, Piotr Imiołczyk i Michał Gajzner, którzy również są naprawdę poważnymi wzmocnieniami na ten sezon. Nowym zawodnikiem Orlika został Bartosz Pasieka, brat grającego kiedyś w Blachowni Wojtka, który to zajmie najprawdopodobniej miejsce na lewej stronie obrony pod nieobecność Pasieki. Z pierwszą drużyną zaczął również trenować młody Dominik Bindryn.

Zbliżające się mecze zapowiadają się niezwykle ciekawie. Szczególnie wyczekiwanym przez kibiców dniem zdaje się być 23 sierpnia, kiedy to odbędą się pierwsze, historyczne i oficjalne derby Blachowni. Pogoń Blachownia, będąca w tym meczu w roli gospodarza zagra z naszą drużyną już w drugiej kolejce tegorocznej A-Klasy, tak więc zarówno mnóstwo emocji, jak i ludzi na stadionie mamy zapewnione.

A już dziś o godzinie 17:00 odbędzie się pierwsze oficjalne spotkanie tego sezonu, mianowicie mecz Pucharu Polski z A-Klasową drużyną „Czarnych” ze Starczy, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków tak Orlika, jak i ogólnie piłki nożnej w naszym mieście. Mamy nadzieję, że wejście w nowy sezon okaże się być jak najbardziej udane.

Do zobaczenia na stadionie!

Orlik Blachownia – Czarni Starcza
Sobota, 09 sierpnia, godzina 17:00.
Stadion im. Orłów Górskiego przy ul. Sportowej w Blachowni.